Park Krasnala – Nowa Sól 4


Podczas urlopu w Zielonej Górze chcieliśmy zapewnić jakąś ciekawą atrakcję Kubusiowi. Zdecydowaliśmy się odwiedzić Park Krasnala w Nowej Soli. Tym razem, żeby było ciekawiej nie szukaliśmy specjalnie informacji w internecie o tej atrakcji. W sumie to i tak planowaliśmy odwiedzenie tego miasteczka ze względu na zakupy części do Dyskoteki i chęci oszczędzenia na kosztach przesyłki.

Park Krasnala - Nowa Sól

Park Krasnala – Nowa Sól

Park Krasnala

Po drobnych zakupach skierowaliśmy się do parku. Na miejscu okazało się to wielkim placem zabaw. W sam raz dla  energicznego czterolatka.
Na dzień dobry przywitały nas dwa krasnale. Jak zostało napisane na tablicy obok figur, krasnale mają 541 cm wysokości. Wyjątkowy wzrost zapewnił skrzatom odpowiedni wpis w Księdze Rekordów Guinnessa.
Na przeciw krasnali pasły się słonie. oczywiście sztuczne, a kawałeczek dalej były niedźwiedzie.

My ominęliśmy zabawki  i skierowaliśmy się od razu w upatrzone miejsce. Mieliśmy wielką ochotę na lody. Spowodowane to było wielkim upałem. Termometr w samochodzie przed dojazdem do Nowej Soli pokazywał … 33°C. Przy tej temperaturze mieliśmy wrażenie, że jesteśmy gdzieś na Saharze. Taka pogoda spowodowała też to,  ze właściwie nie mieliśmy ochoty na jakiekolwiek  harce. Z resztą nie tylko my. Zabawki stałe raczej puste. Po lodach przechodząc obok chatki Baby Jagi i stada pasących się krów (oczywiście sztucznych) podeszliśmy obejrzeć motocykl żużlowy. Odnosimy wrażenie, że speedway jest w lubuskim bardziej popularny niż piłka nożna.

Chatka Baby Jagi

Chatka Baby Jagi

Motocykl żużlowy

Motocykl żużlowy

Teraz przyszła kolej obejrzenie kilku dinozaurów. Na maluchu największe wrażenie zrobił gad z przed 67 mln lat – Tyrannosaurus rex. Model tego prehistorycznego zwierzaka wydawał z siebie dźwięki i poruszał łapami. Po obejrzeniu T. rex’a zobaczyliśmy jeszcze kilka innych dinozaurów.

Dinozaur

Dinozaur

Kąpielisko

Kiedy brzdąc zobaczył dzieci kąpiące się nawet nie było mowy, żeby nie odwiedzić kąpieliska. Miejsce do wodnych zabaw zrobiło na nas pozytywne wrażenie. Był ratownik, powydzielane stanowiska dla mniejszych i większych pociech. Nie do pominięcia jest także fakt, że kąpielisko jest bezpłatne. Dla nas było to miejsce gdzie można było się schłodzić.

Kąpielisko

Kąpielisko

Po bardzo przyjemnej kąpieli wróciliśmy na teren Parku by kontynuować zwiedzanie. Teraz nasze kroki skierowaliśmy w stronę zagród i woliery.  Z ssaków można było podziwiać między innymi daniele, kozy i osły. My jednak dłuższą chwilę poświęciliśmy ptakom. Po raz pierwszy w życiu widzieliśmy niektóre gatunki papug, pawia białego i trzymaną razem z pierzastymi kręgowcami … wiewiórki syberyjskie.

Paw biały

Paw biały

Fantastyczne miejsce

Park krasnala to super miejsce dla rodzin z dziećmi. Na terenie znajduje się mnóstwo atrakcji, które pozwolą się wyszaleć naszym pociechom. Jest sala zabaw, lodziarnia, kąpielisko, plac zabaw woliera figury zwierząt i wiele innych atrakcji. To wszystko sprawi, że najmłodsi wrócą z tego miejsca zmęczeni od zabawy, ale także bogatsi w nowe doświadczenia.
Jak podaje strona parku www.park-krasnala.pl odbywają się tu również różne ciekawe wydarzenia dla naszych latorośli.

My, czyli Wiola i Mikołaj rodzice czteroletniego Kubusia z czystym sumieniem polecamy to miejsce jako warte odwiedzenia. A czy Ty  masz jakieś swoje równie ciekawe miejsce, które poleciłbyś na wycieczkę z dzieckiem?

To może Cię zainteresować:

  • Otwock Wielki / Czersk30 lipca 2012 Otwock Wielki / Czersk Nasz pierwszy blogowy wyjazd. 😉 Wyjazd był już planowany od początku tygodnia. Do odwiedzenia były dwa miejsca - Pałac Bielińskich (Muzeum wnętrz) […]
  • Goździkowe Bagno27 sierpnia 2014 Goździkowe Bagno Niedzielne popołudnie wygnało nas z domu. Nie było ani gorąco, ani zimno. Idealnie na jakąś pieszą wycieczkę. Po opuszczeniu strefy komfortu (czytaj […]
  • Królewskie źródła12 maja 2015 Królewskie źródła 1-3 maja to większości polaków długi weekend, ale nie dla nas. Pierwszy dzień maja był dniem pracującym dla Mikołaja. Drugi był dniem prac domowych. […]
  • X piknik forteczny – Dąbrowiecka Góra8 czerwca 2014 X piknik forteczny – Dąbrowiecka Góra 8 czerwca miał się odbyć X Piknik Forteczny w Dąbroieckiej Górze. Wiedzieliśmy o tym już kilka miesięcy wcześniej, więc wszystkie swoje plany tak […]
  • Na południe od Warki5 maja 2014 Na południe od Warki Dla nas wielka majówka w 2014 miała tylko jeden dzień. Był to 1 maja. Myśleliśmy co zrobić, aby efektywnie wykorzystać ten jeden dzień. Szukając […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

4 komentarzy do “Park Krasnala – Nowa Sól

  • Marek

    Już widzę, że warto wybrać się tam z dziećmi. Niezwykle kolorowo, ale przede wszystkim wiele atrakcji. Niektóre parki powstają w Polsce jak grzyby po deszczu i nie zawsze są tak ciekawe jak ten. Głównie zrobione tylko po to, aby wyciągnąć od ludzi jak najwięcej pieniędzy, a w zamian nie pokazać nic. Na kilku takich już się przejechałem, ale widzę, że ten nie dołączy do grona tych złych.